Forum PTG
Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne

Strona główna » PTG » PomGenBaza » Archiwum w Gdańsku
Archiwum w Gdańsku [wiadomość #16293] pon, 10 wrzenia 2018 21:16 Przejdź do następnej wiadomości
mcduff3812 jest aktualnie niedostępny  mcduff3812
Wiadomości: 3
Dołączył(a): kwietnia 2011
Junior Member
Nie mwi po polsku, wic uywam Tumacza Google. Mam nadziej, e moje pytanie nie przepadnie podczas tumaczenia. Bd pisa po angielsku poniej polskiego tumaczenia.

W zeszym tygodniu byem w Pelplinie, aby otrzyma kopie danych, ktre znalazem dla mojej rodziny tutaj na tej stronie. Wikszo nagra tam bya, ale kobieta w pokoju nagra powiedziaa mi, e niektre z nagra, ktrych szukaem, znajdoway si w Archiwum w Gdasku. Pokazaa mi, jak uzyska do nich dostp w Internecie, co doceniam, poniewa zanim przybylimy do Gdaska, nie byo wystarczajco duo czasu, aby uda si do Archiwum. Maj bardzo krtkie godziny.

Dzisiaj szukaem rekordw online, a jednego z nich nie mogem zdoby. Nagranie powinno brzmie: Parafia: Kocierzyna Rok: 1824 Ksika: 1254/11 Numer zdjciowy: 10_1254_0_11_0245 Numer 54 Rekord dotyczy Marianny Anastasii Rodzicami s Franciscus ynda i Julianna Fiszrowa (pisownia moe si myli)

Tak wic ta pyta nie bya w Pelplinie i nie ma jej na stronie metryki.genbaza.pl. Wszystko, co byo tam dla Kocierzyny kat_1254 byo:
Zawarto albumu: 1254_0010_1746-1762_ur
i Zawarto albumu: 1254_0012_1825-1905_sl

Nie ma lat pomidzy. Czy ktokolwiek wie, gdzie mog uzyska cyfrow kopi tego rekordu? Lub wydrukowan kopi? To jest moja prababka i bardzo chciabym otrzyma kopi jej aktu urodzenia.

Dzikuj Ci.

English:
I do not speak Polish, so I am using Google Translate. Hopefully my question will not be lost in translation. I will post in English below the Polish Translation.

Last week I was in Pelplin, Poland to get copies of the records that I found for my family here on this site. Most records were there, but the woman in the records room told me that some of the records I was looking for were at the Archives in Gdansk. She showed me how to access them online, which I appreciated because by the time we arrived in Gdansk, there was not enough time to go to the Archives. They have very short hours.

Today I was looking for the records online and one of them I was not able to get. The record should be: Parish: Kocierzyna Year: 1824 Book: 1254/11 Picture number: 10_1254_0_11_0245 Number 54 The record is for Marianna Anastasia Parents are Franciscus ynda and Julianna Fiszrowa (spelling could be wrong)

So this record was not in Pelplin and it is not on the metryki.genbaza.pl site. All that was there for Kocierzyna kat_1254 was:
Zawarto albumu : 1254_0010_1746-1762_ur
and Zawarto albumu : 1254_0012_1825-1905_sl

No years in between. Does anybody know where I can obtain a digital copy of this record? Or a printed copy? This is my Great Great Grandmother, and I would love to get a copy of her birth record.

Thank you.
Odp: Archiwum w Gdańsku [wiadomość #17150 jest odpowiedzią na wiadomość #16293] sob, 11 maja 2019 21:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
zusmann jest aktualnie niedostępny  zusmann
Wiadomości: 17
Dołączył(a): sierpnia 2015
Junior Member
Hi.

Are you sure if "the woman" showed you Kocierzyna births 1824? On site https://www.familysearch.org/search/catalog/300730?availabil ity=Family%20History%20Library there is no records from this year, as on site https://szukajwarchiwach.pl/pradziad/92637?q=ko%C5%9Bcierzyn a+XTYPEro:pra&wynik=3&rpp=15&page=1

I think the books are destroyed or stolen by German Nazis f.e.
IF you have seen this book, I do not know how to help you to find it online, sorry. I think the best way will be write to Gdask and ask for a copy or an information about the book.

AJ
Odp: Archiwum w Gdańsku [wiadomość #17151 jest odpowiedzią na wiadomość #17150] sob, 11 maja 2019 21:53 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
zusmann jest aktualnie niedostępny  zusmann
Wiadomości: 17
Dołączył(a): sierpnia 2015
Junior Member
Oh, what a stupidity Very Happy If a records are indexed on PTG.gda.pl, the book was in a paper in our hands. So, look further.

AJ
Odp: Archiwum w Gdańsku [wiadomość #17178 jest odpowiedzią na wiadomość #16293] wto, 28 maja 2019 20:03 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Ravenyx20 jest aktualnie niedostępny  Ravenyx20
Wiadomości: 159
Dołączył(a): wrzenia 2006
Senior Member
Our oversight, photos have already appeared on metryki.genbaza.pl

Greatings, Michael

Poprzedni wątek: Błąd w indeksie
Następny wątek: Koronowo
Idź do forum:
  


Aktualna data: wto maj 28 21:46:34 CEST 2024

Łączny czas generowania strony wyniósł $1 sekund