Forum PTG
Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne

Strona główna » Ogólne » Dzieje Pomorza » rodzina Patoka z Dubowa k/Stężyca
rodzina Patoka z Dubowa k/Stężyca [wiadomość #17858] pi, 27 marca 2020 17:19 Przejdź do następnej wiadomości
Lucy1983 jest aktualnie niedostępny  Lucy1983
Wiadomości: 2
Dołączył(a): marca 2020
Junior Member
Dzie dobry Smile mam pytanie czy ktry z czonkw zajmuje si genealogi rodziny Patoka zamieszkujcej Dubowo k/Stycy?. Chodzi mi gownie o maestwo Jana Patoka i Waleria Laska (kim byli rodzice Jana Patoka i jak by on spokrewniony z Janem Patoka, ktry w 1881 roku dpuci si mezaliansu eni si z Katarzyn Kulwikowsk i przez to zosta wydziedziczony. W Dubowie prawdpodobnie sta kiedy dworek i w tym dworku zarwno jeden ja jak i ten drugi (wydziedziczony) si wychowali. Czy moe ktry z czonkw zajmuje si histori tej rodziny albo okolic? Bd wdziczna za kad informacj.
Odp: rodzina Patoka z Dubowa k/Stężyca [wiadomość #17859 jest odpowiedzią na wiadomość #17858] pi, 27 marca 2020 23:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
malrom jest aktualnie dostępny  malrom
Wiadomości: 1120
Dołączył(a): wrzenia 2011
Senior Member
Dubowo naley do parafii kat. i USC Stzyca.

W parafii kat Styca 14.lutego 1881 jest odnotowany
rzeczywicie lub Jana Patoka lat 32 kawaler zam. Ryje
i Katarzyny Kulwikowska lat 18 zam. w Neudorf.
Nie wpisani s swiadkowie ani terminy zapowiedzi przedlubnych.
Ryje to prawdopodobnie od Rehhof , co wynika z wymowy.
Rehhof, to m. innymi miejscowo w Kreis Stuhm /pow. Sztum/, ktre
zapisywano Ryjewo, Ryjew.
W USC Styca maestwa, nazwisko Patoka z obocznociami jest nie
odnotowane.
Trudno porusza si w temacie bo Pani nie podaje w zasadzie adnych konkretw.

W pow. kartuskim, te bya leniczwka Rehhof, obecnie bez nazwy,
naleca do parafii Prgowo /Prangenau/ a take osada
Patocka, Patoka naleca do parafii kat. Gorczyno/ Goreenschin/

Pozdrawiam
Roman M.


[Uaktualnione dnia: pi, 27 marca 2020 23:28]

zgłoś wiadomość moderatorowi

Odp: rodzina Patoka z Dubowa k/Stężyca [wiadomość #17865 jest odpowiedzią na wiadomość #17859] sob, 28 marca 2020 17:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Lucy1983 jest aktualnie niedostępny  Lucy1983
Wiadomości: 2
Dołączył(a): marca 2020
Junior Member
Dzikuj za informacje wanie problem, e tu moje drzewko si ucina napisaam ju to co wiem do archiwum pastwowego i Panu te napisze: Moi pradziadkowie Jan Patoka ur. 02.06.1925 w Dubowie, ochrzczony 14.06.1925 w Stycy, rodzice chrzestni: Alojzy Gatz i Helena Gatzwna. Rodzice dziadka Jana to Jan Patoka i Waleria Laska.ub zawarli 09.02.1906 r. w Stycy. Jan pochodzi z Dubowa, a Waleria ze Szczukowa.1) Jana Patoka (mogo te by wpisane rwnie Joannes) urodzony w Dubowie ochrczony te by w Stycy pochowany te w Stycy i tu jest wanie problem, e nie mam daty ani urodzin ani mierci - bo nikt z rodziny ju nie pamita a na nagrobku pradziadka jest tylko imi i nazwisk. Moe byby rwnie w Pastwach archiwach jego akt urodzenia
oeni si z Waleri Laska z Szczukowo/a ur.12.02.1884 wiem,e wzieli lub w 1906 roku w Stycy. Prababcia rwnie pochowana jest w Stycy jednak tak jak u pradziadka nie ma na nagrobku adnej daty.
2 ) akt mastwa jaki bym potrzebowaa to pomidzy Jan Patoka ( w ksidze metrykalnej byo imi Johann) i Katarzyna Kulwikowska (w ksidze metrykalnej byo wpisane imi Catharina) zawarli oni lub w Stycy w 1881 roku niestety na temat tego maestwa mam tylko te dane mamy tylko te. Wiem, e mieli oni pniej dzieci Anastazja, Marta Franciszek, Feliks.Moe te maj akt urodzenia tego Jana Patoka (ciekawi mnie zaleno tych dwch osb). Niestety tylko tyle wiem Sad
Odp: rodzina Patoka z Dubowa k/Stężyca [wiadomość #17871 jest odpowiedzią na wiadomość #17865] sob, 28 marca 2020 22:20 Przejdź do poprzedniej wiadomości
malrom jest aktualnie dostępny  malrom
Wiadomości: 1120
Dołączył(a): wrzenia 2011
Senior Member
Odnonie lubu Jan Patoka/Katharina Kulwikowska, podaem, e
odby si 14.02.1881 i e Jan pochodzi z m. Ryje,/moe to Rehhof
w kartuskiem, parafia Prgowo/Prangenau/, natomiast
Kulwikowska pochodzia z Nowej wsi /Neudorf/, ktra podlegaa
pod USC Kamienica Szl. /Niedeck/ i tam by by moe zapisany ten lub. Niestety luby za rok 1881 z Kamienicy nie zachoway si. Rwnie w USC Styca maestwa, w 1881 nie s notowani.

Slub Jana Patoka, kawalera lat 28 z Waleri Laska lat 22
by w parafii kat. Styca 5.02.1906 /a nie 9.02/.Ksiga USC
Styca luby 1906 niestety nie zachowaa si.

Johann Wladislaus Patoka ur.28.09.1877 w Dubowo,/chrzest 7.10/ w Stzycy, by synem Johanna Patoka, Rentenbauera
i jego ony Mathilde Szymichowska z Sianowskiej Huty,
ktrych lub by 4.02.1861 w Sianowie./on lat 23, ona 16/

Waleria Anastasia Laska ur.12.02.1884 w Szczukowo/chrzest 17.02.
w Stzycy, bya crk Rentenbauera Martina Laska i jego ony Josephine Kropidowska.

Pozdrawiam
Roman M.

Poprzedni wątek: Martyrologium duchowieństwa parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Sypniewie- pomoc
Następny wątek: Straty wojenne powiatu puckiego w I wś
Idź do forum:
  


Aktualna data: nie cze 02 23:00:43 CEST 2024

Łączny czas generowania strony wyniósł $1 sekund