Forum PTG
Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne

Strona główna » Ogólne » Opinie o serwisie » Linki Mracina
Linki Mracina [wiadomość #2673] wto, 01 wrzenia 2009 14:00 Przejdź do następnej wiadomości
egopol jest aktualnie niedostępny  egopol
Wiadomości: 997
Dołączył(a): marca 2006
Senior Member
Proponuj aby wszystkie linki ktre zostay podane na naszym forum a przede wszystkim Marcina, zostay uporzdkowane tematycznie podobnie jak tj zrobione na jednej ze stron genealogicznych
Krzysiek
S tam niejednokrotnie podane cenne informacje, ktre jest bardzo trudno odszuka, gdy s rozdrobnione w rnych tematach.
Krzysiek
Odp: linki Marcina [wiadomość #2677 jest odpowiedzią na wiadomość #2673] wto, 01 wrzenia 2009 17:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zatoka jest aktualnie niedostępny  Zatoka
Wiadomości: 323
Dołączył(a): lutego 2009
Senior Member
Krzysztofie

Cho oficjalnie, w odrbnym temacie, ukae si ta informacja za kilka dni to dla Twojej wiadomosci informuje, e od kilku miesicy realizuj projekt Genepedia czyli centralnej bazy linkw. Czy w tym stanie rzeczy jest sens powiela prac? Wybieram si na wrzeniowe spotkanie PTG wic moe tam o tym porozmawaimy?

Pozdrawiam


Janusz Wegner

Poszukuję wszekich informacji o Wegnerach z terenu całej Polski. Szczególnie tych zgromadzonych w księgach i spisach pozametrykalnych
Odp: linki Marcina [wiadomość #2678 jest odpowiedzią na wiadomość #2677] ro, 02 wrzenia 2009 07:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
egopol jest aktualnie niedostępny  egopol
Wiadomości: 997
Dołączył(a): marca 2006
Senior Member
Mam sporo spraw na PTG ale niestety musz to przeoy na spotkanie padziernikowe, gdy na teraniejszym nie bd obecny- sia wysza.
2 tyg podr po...... Smile

Krzysiek
Odp: linki Marcina [wiadomość #2699 jest odpowiedzią na wiadomość #2678] pi, 04 wrzenia 2009 11:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
adamkami
Wiadomości: 153
Dołączył(a): marca 2006
Senior Member
Myl, e i tak moemy za tydzie porozmawiac na ten temat na spotkaniu. Mnie podoba si pomys Krzyka, tak wic bd mg chyba dobrze reprezentowac jego podejcie do tego tematu. Dowiemy si przy okazji co myl pozostali uczestnicy spotkania.

Adam
Odp: linki Marcina [wiadomość #2718 jest odpowiedzią na wiadomość #2673] pon, 07 wrzenia 2009 15:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zatoka jest aktualnie niedostępny  Zatoka
Wiadomości: 323
Dołączył(a): lutego 2009
Senior Member
Wielokrotnie czytaem na rnych forach genealogicznych o pomysach zrealizowania czego lecz na tym zawsze si koczyo gdy brakowao ludzi, ktrzy podejm si ich realizacji. Obawiam si, e podobnie byoby w tym temacie. W domyle realizacje kadego postulatu kieruje si do admina wic popatrzmy na osob Adama i jego wkad pracy:
- kierowanie pracami towarzystwa,
- kierowanie lub nadzr nad portalem, forum i bazami danych,
- wsprealizowanie z on projektu kresowego
Czy to nie za duo jak na jedn osob? Kto zadeklaruje publicznie przejcie na siebie ciaru tworzenia takiej linkowi? Rozumiem i w peni popieram lokalny patriotyzm ale trzeba zachowa granice rozsdku. Trzeba pamita, e problem nie dotyczy tych kilkudziesiciu linkw podanych przez Marcina. Z danych jakie s przygotowane do wczenia w projekt Genepedii wiem, e zasoby BC s dosy obszerne w tematyce Pomorza. Za kilka miesicy te pozycje bd dostpne w Genepedii. Jako ciekawostk mog poda, e 95% linkw zamieszczonych na forum ju jest w Genepedii.

Bardzo sobie ceni osob Marcina za dostarczanie nam tych danych szczeglnie, e mieszka tak daleko. Niemniej uwaam, e wrzeniowe spotkanie PTG powinno „zaowocowa” czym w rodzaju planu pracy na najbliszy rok oraz deklaracjami czonkw realizacji poszczeglnych zada w zakresie jaki im odpowiada lub na jaki pozwala im czas. Swj pomys o jakiego typu dane poprosi Marcina przedstawi na sobotnim spotkaniu.

Pozdrawiam


Janusz Wegner

Poszukuję wszekich informacji o Wegnerach z terenu całej Polski. Szczególnie tych zgromadzonych w księgach i spisach pozametrykalnych
Odp: linki Marcina [wiadomość #2719 jest odpowiedzią na wiadomość #2718] pon, 07 wrzenia 2009 17:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Milksurfer jest aktualnie niedostępny  Milksurfer
Wiadomości: 1200
Dołączył(a): marca 2006
Miejsce: Niemcy
Senior Member
Witam

podoba mi sie ze jest takie zainteresowanie tymi linkami
podoba mi sie ze inne osoby je rowniez zbieraja

nie uwazam ale ze linki zwiazane z pomorzem mialy by byc tylko w Genopedii i ze to jest te "dobre" rozwiazanie gdyz nawet trudno znalesc link do Genopedii na stronie KPtg trzeba szukac na forum
co jest tak samo trudne jak wyszukiwanie linkow poswieconych pomorzu . W genopedji sie poprostu cieszko szuka moim zdaniem

I moje pytanie jest ? Czy od jakiejs wielkosci ma ses Genopedia?

gdyz mamy powoli podobne problemy jak na Googel(wpraktyce sprawdzilem przesylajac koledze link )

Lepiej by bylo moim zdaniem takie zeczy jak ksiegi Adressowe lub inne zrudla podajace dane osobowe spisywac

robiac baze dzieki temu mozna by w przyszlosci informacje laczyc i bylo by to wszystko dobrym fundametem do przyszlej dzialalnosci

Ostatnio spisywalem sobie tak dla zabawy dane rodu Hutten-Czapskich okazuje sie ze kazda publikacja jest inna i drzewa sa roznie ulozone

dzieki takim bazom mozna by w przyszlosci zebrac podstawowe dane osobiste jak i ulozyc cala biografie osoby wpisujac tylko nazwisko i imie (z grubsza )
dlatego uwazam ze linki fajnie spisywac ale to nic nam nieda jezeli nie bedziemy tych dat poprawiali i uzupelniali w naszych bazach.

linki publikacji ktore podaje sa dostepne w internecie kazdemu
powinismy je ale opracowac dla baz robiac drzewka i spisujac mozliwie wiele dat i artykolow(zwlaszcza w wlasnym zakresie zainteresowan) poddajac je tym samym badaniom i pytajac sie czy sa wiarygodne

Bo widze ze genopedji nie chodzi chyba o Jakosc tylko o masse co jak wiemy nie prowadzi do niczego.

Bo zasada jest prosta i powinnismy sie do niej przystosowac ze kazdy chce cukier i nikt niechce sie meczyc z opakowaniem .

tak ze polecam zukier bez opakowania
nikt niechce sie meczyc z szukaniem danych dlatego lepiej robic na przyszlosc robote ktora sie przyda i moze byc bardzo owocowa

bo poprostu gdzie jest logika jezeli musze duzo szukac w bazie ktura prowadzi mnie do bazy i tam znajde ksiarzkie ktora musze przeczytac

wiec lepiej by bylo ksiarzke przepisac lub dane z niej spisac
i jednym kliknieciem wszystko sie dowiedziec takie cos jest inowatorskie a nie baza linkow i tylko takie cos ma przyszlosc i dobry fundamet
ale w to trzeba wsadzic duzo pracy osobistej i dlatego malo sie to widzi wkoncu lepiej spisac link



koncze

marcin




[Uaktualnione dnia: pon, 07 wrzenia 2009 17:16]

zgłoś wiadomość moderatorowi

Odp: linki Marcina [wiadomość #2737 jest odpowiedzią na wiadomość #2673] wto, 08 wrzenia 2009 21:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zatoka jest aktualnie niedostępny  Zatoka
Wiadomości: 323
Dołączył(a): lutego 2009
Senior Member
Marcinie

Twj post to prawdziwy szok dla mnie. Z racji na aktywno na forum, na ilo zamieszczanych informacji i linkw jawisz si jako powany partner do rozmw merytorycznych. Natomiast przytoczona argumentacji dyskwalifikuje Ci cakowicie w tych kategoriach. Czy ja zabraniam komukolwiek tworzenia kolejnego zbioru danych? Jestem tu, na miejscu, w kraju i wiem doskonale jak trudno jest pozyska ludzi do mrwczej pracy przy realizacji kolejnych projektw. Wbrew pozorom indeksacja drepcze w miejscu bo nie ma wystarczajcej liczby osb chtnych do jej prowadzenia. Tylko i wycznie te przesanki stanowiy podoe do wyraenia przekonania o bezsensie realizowania Twojego pomysu w sytuacji zaistnienia Genepedii. Jeeli znajdzie si kto, kto podejmie si realizacji tego zadania to mog yczy mu tylko wytrwaoci.

A moe to bdziesz wanie Ty?

Moe zdobdziesz si na odwag i publicznie, na forum, poprosisz Adama o moliwo takiego dziaania. Zajmiesz si linkowni oraz tworzeniem baz, o ktrych tyle piszesz. Poznasz smak trudnoci z tym zwizanych to i Twoje wypowiedzi nabior innego charakteru gdy jak mwi powiedzenie „Punk widzenia zaley od punktu siedzenia”.

Pora na publiczne obnaenie prawdy o Twoich „rewelacyjnych” argumentach.
Trudno znalezienia linka. Do wczoraj wszelkie informacje o Genepedii miay charakter nieoficjalny. Niejako „przemycaem” je w postach na rnych forach. Wczoraj sytuacja zmienia si diametralnie. rodowisko zostao oficjalnie poinformowane o istnieniu projektu oraz zosta podany link do strony tytuowej. Do powiedzie e na przestrzeni minionych 36 godzin stron odwiedzio ponad 400 osb. Pomys stworzenia dostpu z poziomu forum (wzorem Forgenu: Forum-Genewiki) istnieje od dawna. Z ca wiadomoci bdzie on wprowadzony dopiero teraz. Czy to rozwizanie przyjm administratorzy innych TG, by uatwi swoim czonkom dostp do zasobw Genepedii zaley tylko od nich.

Trudnoci wyszukiwania danych. Mam tego doskona wiadomo. Dlatego tak wyranie zaakcentowaem problem struktury tematycznej w pocie informujcym o Genepedii. Oczywicie mamy swoje przemylenia i rozwizania ale nie sztuka je wprowadzi gdy w efekcie nikt z projektu nie skorzysta. Z zaoenia Genepedia jest adresowana do zupenych „nowicjuszy”, a to potguje skal trudnoci. Kilka tygodni temu (poprzez wiadomo na PW) zasygnalizowae mi ten problem. W odpowiedzi poprosiem Ciebie o propozycje zmian. Nie zdobye si nawet na opisanie problemw jakie napotkae. Czy trzeba co jeszcze napisa w tej kwestii?

Logika poszukiwania. Jaka wedug Ciebie jest rnica midzy linkowni TG (baz w sensie potocznym), a Genepedi? Wedug mnie tylko w iloci zgromadzonych zasobw. W obu przypadkach trzeba wej do takiej bazy by j przeszuka i odnale link do podanej strony. Natomiast rol autorw jest takie zorganizowanie sposobu przeszukiwania, by by on czytelny dla kadego nowicjusza.

Reasumujc. Marcinie. Ja nadal chciabym widzie w Tobie partnera do powanych rozmw merytorycznych ale musisz zastanowi si nad wartoci i wymow swojej argumentacji. Lokalny patriotyzm niczego nie wnosi i o niczym nie przesdza. Jeeli czego nie rozumiesz lub masz wtpliwoci to po prostu zapytaj. Moesz to robi publicznie, na forum. Ja nie boj si publicznie odpowiedzie. Miej wiadomo, e my tu znamy si nie tylko na paszczynie for genealogicznych ale take w kontaktach prywatnych. Twj post wzbudzi odruchy politowania i to nie tylko w gronie autorw Genepedii. Czy w ten sposb chcesz budowa swoj pozycj?


Janusz Wegner

Poszukuję wszekich informacji o Wegnerach z terenu całej Polski. Szczególnie tych zgromadzonych w księgach i spisach pozametrykalnych

[Uaktualnione dnia: wto, 08 wrzenia 2009 22:12]

zgłoś wiadomość moderatorowi

Odp: linki Marcina [wiadomość #2738 jest odpowiedzią na wiadomość #2737] ro, 09 wrzenia 2009 05:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Milksurfer jest aktualnie niedostępny  Milksurfer
Wiadomości: 1200
Dołączył(a): marca 2006
Miejsce: Niemcy
Senior Member
no cusz wiemy ze jestesmy innego zdania to juz duzy krok naprzod

Ja widze tylko przyszlosc takiego projektu w zebranej wiedzy indiwidualnych ludzi ktorzy opracuja cos dla siebie lub dla innych i to publikuja jako pastylke latwo trawna poddajac ja konstruktywnej krytyce i recenzji innych osub. nie jestem za encyklopedja spisana tylko za encyklopedja ktura sie ciagle rozwija i poprawia
gdzie widze poprawione bledy i uzupelniona wiedze. Gdzie widze spisane Zrudla

"Twj post to prawdziwy szok dla mnie"
nie chcialem szokowac tylko przedstawic zdanie


"Czy ja zabraniam komukolwiek tworzenia kolejnego zbioru danych?"
A czy ja cos na ten temat mowilem ?

"Natomiast przytoczona argumentacji dyskwalifikuje Ci cakowicie w tych kategoriach."

Czyli kazda niewygodna argumentacja dyskwalifikuje bo niepszyjemnie odczuta ?

"Wbrew pozorom indeksacja drepcze w miejscu bo nie ma wystarczajcej liczby osb chtnych"

Widze to inaczej PTG ciagle cos robi wystarczy wejsc tu na strone(opiera sie to raczej na indiwidualnym wyborze ale jako tak funkcjonuje)

"Tylko i wycznie te przesanki stanowiy podoe do wyraenia przekonania o bezsensie realizowania Twojego pomysu w sytuacji zaistnienia Genepedii."

Moim zdaniem jest bezsensem spisywac dane ktore sa juz w jakiejs bazie (bo jak mam szukac np. ksiegi adresowej to raczej wejde na F.biblioteki Cyfrowej gdzie to wpisze
i jak widzisz jest to lepszy fundament niz Genepedia ( ale nie oczekuje takiej profesjonalnosci) Czyli przyszlosc takich projektow jest tylko mozliwy w spulnym laczeniu dat nie w jedno baze a w wiele baz ktore mozna polaczyc puzniej.

A moe to bdziesz wanie Ty?

Ja wierze tylko w te "TY" w takich pracach lub dzialaniach.
bo poco bym mnial byc pod nadsorem innych jak mam troszke rozumu.

„Punk widzenia zaley od punktu siedzenia”

no i wlasnie tu nie chodzi o widzi mi sie tylko jak juz pisalem o ralizowanie porzadnego fundametu w takich sprawach jak Lexsikony czy Spisywanie ksiag(co w PTG jako podstawa fundametalna powinna byc widziana)

"administratorzy innych TG, by uatwi swoim czonkom dostp do zasobw Genepedii zaley tylko od nich."

A tak to beda mi utrudniali????? czy tylko czlonkowie beda mieli dojscie w przyszlosci do tego wspanialego wzorcowego zbioru??

"Wedug mnie tylko w iloci zgromadzonych zasobw."

Wedug mnie w jakosci zebranych zbiorow

" Natomiast rol autorw jest takie zorganizowanie sposobu przeszukiwania, by by on czytelny dla kadego nowicjusza."

no i w tym problem wpisujac Ksiegi adresowe wyskakuja jakies ksiegi. czy to jest to ulatwienie? Sprawdz w czym problem.
jak zrobie to po polsku i Niemiecku na stronie Biblioteki cyfrowej jest istotna roznica w jakosci(warto sie zainteresowac)

"Ja nie boj si publicznie odpowiedzie. Miej wiadomo, e my tu znamy si nie tylko na paszczynie for genealogicznych ale take w kontaktach prywatnych. Twj post wzbudzi odruchy politowania i to nie tylko w gronie autorw Genepedii. Czy w ten sposb chcesz budowa swoj pozycj?"

Biore to pod uwage wkoncu pisze na forum (ogulnie dostepne)Mam nadzieje ze jszcze wywolam wiecej znakow zapytania
wydaje mi sie ze znajomosciami nie moge sie popisac ani w gronie prywatnym ani w gronie spiskowym Laughing
Ja nawet niewiedzialem ze o jakas "POZYCJE" chodzi Laughing ??
niewiedzialem ze musze jeszcze jakas pozycje zajac?

co do Genepedi zdania narazie nie zmienie spisujac linki w linki na stronie nie widze roznicy poza naglowkem

praktycznie zrobiliscie to samo co juz dawno zrobili PolskieTG

A ruznica pomiedzy wami a Genwikii jest istotna w przyszlosciowym rozwoju gdyz Genwiki oczekuje od swoich czlonkow wspulpracy w wiedzy rozwojowej czyli jest w stanie wiedze rozszezyc (ksiazki sie kiedys skacza)

marcin










[Uaktualnione dnia: ro, 09 wrzenia 2009 05:49]

zgłoś wiadomość moderatorowi

Odp: linki Marcina [wiadomość #2739 jest odpowiedzią na wiadomość #2673] ro, 09 wrzenia 2009 08:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zatoka jest aktualnie niedostępny  Zatoka
Wiadomości: 323
Dołączył(a): lutego 2009
Senior Member
Dalsza polemika z Tob to tylko strata czasu. I tak niczego konstruktywnego wnie nie potrafisz.

Janusz Wegner

Poszukuję wszekich informacji o Wegnerach z terenu całej Polski. Szczególnie tych zgromadzonych w księgach i spisach pozametrykalnych
Odp: linki Marcina [wiadomość #2742 jest odpowiedzią na wiadomość #2739] ro, 09 wrzenia 2009 15:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Milksurfer jest aktualnie niedostępny  Milksurfer
Wiadomości: 1200
Dołączył(a): marca 2006
Miejsce: Niemcy
Senior Member
Smile
Nie jest to zadna polemika pomimo ze ja dokladnie zacytowalem Dokladnie napisalem Ci co niegra i co nie funkcjonuje i zadalem pytania
na ktore nie odpowiadasz tylko sam nie przyjmujesz faktu ze tak jest.

Wiec jak mozna pomuc osobie ktora wogle nie przyjmuje faktow i niechce wyciagnac wnioskow aby cos zmienic.

przyklady ze Genopedia jest tylko dzikim spisem normalna linkownia w ktorej ciezko sie szuka nieda sie ukryc.

wydaje mi sie ze jak zwykle kilka zeczy nie rozumiesz
jak juz pisalem:


podoba mi sie ze inne osoby linki zbieraja.
istotne jest w jakiej formie i co.


To poszczegulnych tematow niema zadnego opisu jak juz Ci kiedys pisalem na przyklad Ksiegi adressowe powinny byc spisane jakie sa lata to by bylo wiadomo co warto szukac.
przynajmniej bym sie zainteresowal jakie ksiegi byly przez internet np. http://www.adressbuch-service.de/
bym napisal troche o histori i wtedy zaczol zbierac i rozwijac temat ktury bym rozdzielil na Ksiegi adresowe, Ksiegi telefoniczne, Ksiegi Branzowe, Ksiegi Gospodarstw-Rolnych...
Bym zapisal wyszukiwarki-Przeszukiwarki ksiag (jest cos takiego i ulatwia to wiele)
Bym zalozyl watek spisywania ksiegi w formie "dzikej" wyszukales dane zapisz je w bazie KOLEGO moze mrowcza metoda ale daty by mozna sprawdzac a bzdury wyzucac
Pomijajac juz dzwonienie po Bibliotekach lub pisanie E- maili ktore nic nie kosztuja nawet czasu.

To samo z parafiami ktore chciales robic. Przeslalem Ci tyle materialu na forum
Jest tyle materialu o poszczegulnych parafiach w internecie
nie wymieniajac juz Slownika krajuw slowianskich gdzie sa wspaniale opisy.

Jak juz pisalem "co do Genepedi zdania narazienie zmienie"

przekonaj mnie dlaczego powinienen zmienic ?
Powiedz mi jaka wartosc jakosciowa przedstawia Genepedia ktorych nie znajde gdzies indziej?
Co jest lepszego ?

Bo osobiscie nie widze najmiejszego probnlemu czy wpisywal bym moje linki na forum czy gdzies indziej.
Ale musza byc pewne reguly i zasady przy kazdym temacie zapisane

Kroniki np. jak

Acten der Stndetage Preussens, Kniglichen Antheils (Westpreussen). Bd. 1, 1466-1471

Ksiga Theudenkusa

czy tez

Chroniki Dlugosza

Powinny byc dobrze opisane o co w nich chodzi i co to jest za zrudlo
Bo sa czesto podawane w Herbarzach i innych publikacjach
Bo co stego ze jest napisany tytul i link poprostu wiecej skazuwek by sie przydalo

i lepsze grupy by moza stworzyc jak np chroniki regionalne czy Miast

i wszystko to powinno funkcjomowac na hasla
Wszystko powinno byc z innymi publikacjami na temat polinkowane tak jak jest na Wiki poco cos innego wymyslac jak juz pewne formy funkcjonuja lepiej te formy tylko doskonalic i uproscic
przecierz przykladow jest wiele.

pozatym jak cos wstawiam w internet i opisuje ze jest super to bym sie najpierw rozgladnol w okol
i mierzyl sie z tymi co niby sa lepsi i staral sie byc lepszym niz inni. Bo tylko to przyciaga zainteresowanie innych czyli prezemie opisywana jakosc.

na tym koncze
























[Uaktualnione dnia: ro, 09 wrzenia 2009 16:11]

zgłoś wiadomość moderatorowi

linki Marcina 2 [wiadomość #2744 jest odpowiedzią na wiadomość #2673] ro, 09 wrzenia 2009 16:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Milksurfer jest aktualnie niedostępny  Milksurfer
Wiadomości: 1200
Dołączył(a): marca 2006
Miejsce: Niemcy
Senior Member
Jezeli chodzi o linki to bym raczej proponowal cos w formie jak do zapisywania ksiazek lub prosty spis

gdzie kazdy moze zapisac kilka slow o linku gdzie jest wyszukiwarka z pod Hasla (kazdy mugl by wpisac hasla do wyszukiwania) i spis w dul wszystkich zapisow alfabetycznie

Dobra by byla mozliwosc kopiowania dat z Excel to znaczy jak
by sie mialo gotowy szablon excel jak do ksieg metrykalnych

Poprostu tak zeby mozna bylo Szukac wedlug Hasla i Tytulu

Ale niewiem co jest mozliwe i warte bo ten spis co mamy tez jest dobra forma

musi to byc zupelnie proste i latwe zeby nie meczyc zbytnio administratoeow
Jestem bardziej za rozwiazaniami wpisz i zrob to sam gdysz zabieramy z plecow wielki ciezar wpisywania i ukladania przez Adminow i daje to wszystkim latwiejszy sposob dzialania

niewiem czy cos takiego jest mozliwe rowniez w innych tematach
ale jestem za budowaniem niektorych zeczy poprzez szablony -Wpisywarki kazdy kto by chcial cos wpisac by mial ta mozliwosc odrazu czlonkowie bez posrednio opcy poprzes puzniejsze sprawdzanie danych zapisanych aby nie staly jakies bzdury


mozna by wszystkie zeczy w ten sposob zbierac Biografie, leksykony itd.

ja bym proponowal to zrobic na jeden temat Testowo by nie mialo to funkcjonowac mozna by to taki tak wymazac i tyle
kazdy znas cos spisuje czy lacine czy jakies inne nazwy zawodow i inne definicje
warto by cos takiego spisywac i opracowywac to kazdy by cos mial z tego
co Wy otym sadzicie i czy jest to morzliwe ?

marcin

Odp: linki Marcina [wiadomość #2752 jest odpowiedzią na wiadomość #2673] ro, 09 wrzenia 2009 23:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zatoka jest aktualnie niedostępny  Zatoka
Wiadomości: 323
Dołączył(a): lutego 2009
Senior Member
O!!!!!!!

Jednak potrafisz pisa merytorycznie wic i ja wypowiem si na tym poziomie.

Twoja krytyka byaby w peni uzasadniona gdyby poziom zaawansowania prac nad projektem mia przynajmniej 75%, a nie 15% jak ja to szacuj i to tylko w zakresie podlinkowanych stron, a gdzie reszta zagadnie? Pki co Genepedia jest jak „szwajcarski ser” i z tego tytuu mona w ni bi jak w bben. Nie bierzesz pod uwag faktu, i dotd projekt realizowaem samodzielnie. Kadego dnia staj przed koniecznoci dokonywania wyborw co dodawa w pierwszej kolejnoci. Kilka dni temu do zespou edytorw doczy Marek, a dzisiaj Magosia.

Problem artykuw wstpnych. Wystpuje midzy nami zasadnicza rnica w podejciu do tematu. Ty stoisz na stanowisku, e naley zaj si jednym tematem, „rozpracowa go dogbnie, opatrzy artykuem wstpnym i dopiero realizowa nastpny temat. Ja uwaam, e najpierw dla danego tematu naley zebra wszelkiego rodzaju informacje (linki) i dopiero wtedy stworzy artyku wstpny. W sensie merytorycznym cakowicie popieram Twoje stanowisko, ale w sensie technicznego wykonania takiego zamierzenia jest to dziaanie bezsensowne ze wzgldu na pracochonno. Zdaj sobie spraw z faktu, i nasze plany zakadaj podlinkowanie w kolejnoci:
- zasobw bibliotek cyfrowych,
- zasobw Wikipedii,
- tematw (artykuw) publikowanych przez poszczeglne TG na swoich stronach,
- tematw z for genealogicznych,
- innych stron z netu.
W efekcie uytkownik po dotarciu do podanego hasa (strony Genepedii) uzyska moliwie najpeniejsz informacj o temacie. Od definicji po informacje gdzie, co i kto w danym temacie napisa. Czy wyobraasz sobie kadorazowe przegldnicie tych zasobw dla uzyskania informacji o jednym temacie, bo ja nie? Jestem przekonany, e podany przez Ciebie efekt kocowy uzyskam szybciej stosujc swoje podejcie do zagadnienia. Czyli cel mamy wsplny, rni nas tylko drogi.

Tam gdzie ju widz tego sens, wprowadzam artykuy wstpne. Przykadem jest kategoria map topograficznych Messtischblatt.

http://genepedia.pl/index.php?title=Kategoria:Messtischblatt

Dla waciwej pracy z tymi mapami, w oddzielnych zakadkach naley otworzy „Schemat map” oraz „Skorowidz map”. W artykule wstpnym masz wszelkie potrzebne informacje. Ten artyku mogem napisa dopiero gdy proces podlinkowania map przekroczy 50% gdy dopiero wtedy wyoni si peen obraz sytuacji. Natomiast temat nie jest jeszcze zakoczony. W pniejszym etapie nastpi podlinkowanie (do tytuu strony – kolor czerwony) strony omawiajcej te mapy oraz dodanie poszczeglnych map do kategorii w ukadzie terytorialnym. Na samym kocu bd zamieszczane linki wewntrzne do innych stron powizanych tematycznie. Jestem ciekaw Twojej opinii n/t tej kategorii, jak Ci si z ni pracuje.

Ja nie zamierzam przekonywa Ciebie do idei Genepedii. Za rok sam si do niej przekonasz gdy zacznie to funkcjonowa wanie w standardach Wikipedii. Myl, e to co napisaem da nie tylko Tobie pojcie o celach i skali tego zamierzenia.

Wiem, e Twoim „konikiem” s ksigi adresowe. Wobec czego skadam Ci propozycj. Docz do zespou edytorw. Zajmij si t kategori. Stworz Ci podkategorie i maksymalnie szybko docz brakujce ksigi. Tobie pozostanie do zrobienia: wyszukanie nadal brakujcych ksig, przypisanie ksig do podkategorii oraz napisanie artykuw wstpnych. Tym samym zostanie osignity poziom dokadnoci jak dla wyej opisanych map. W dalszej kolejnoci nastpi realizacja drugiego etapu prac wg zasad wyej opisanych. Zrealizujesz jedno zadanie porozmawiamy nad nastpnym. Co Ty na to?

Pozdrawiam


Janusz Wegner

Poszukuję wszekich informacji o Wegnerach z terenu całej Polski. Szczególnie tych zgromadzonych w księgach i spisach pozametrykalnych

[Uaktualnione dnia: ro, 09 wrzenia 2009 23:26]

zgłoś wiadomość moderatorowi

Odp: linki Marcina [wiadomość #2759 jest odpowiedzią na wiadomość #2673] czw, 10 wrzenia 2009 11:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zatoka jest aktualnie niedostępny  Zatoka
Wiadomości: 323
Dołączył(a): lutego 2009
Senior Member
Piszc poprzedni post zapomniaem o temacie projektu „Ksigi parafialne”. Jestem bardzo wdziczny za nadesane informacje. Projekt ten bdzie realizowany wanie na Genepedii. Szablon jaki swego czasu zamieciem zostanie rozbudowany o kolejne pozycje. Dla jego wdroenia konieczne jest zbudowanie struktury podziau administracyjnego kocioa katolickiego. Pojawi si powany problem natury informatycznej, nad rozwizaniem ktrego pracuje Wojtek. Jak widzisz s istotne przyczyny dla ktrych wdroenie projektu ulega opnieniom. Ja nie lekcewa adnej opinii czy pomysu. Natomiast ich realizacja bdzie nastpowa w momencie gdy zaistniej moliwoci.

Pozdrawiam


Janusz Wegner

Poszukuję wszekich informacji o Wegnerach z terenu całej Polski. Szczególnie tych zgromadzonych w księgach i spisach pozametrykalnych
Forum Milksurfer [wiadomość #5872 jest odpowiedzią na wiadomość #2673] czw, 13 stycznia 2011 18:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
piesta
Wiadomości: 675
Dołączył(a): marca 2006
Senior Member
Mam propozycj do Admina strony by wydzieli Milksurferowi jaki specjalny dzia na przepisywanie i zamieszczanie linkw do dziesitek ksiek z Bibliotek cyfrowych, ktre kady znajcy si cho troch na internecie sam moe znale. Podawanie w kadym temacie forum dziesitek linkw jest niczym innym jak tylko zamiecaniem strony i powoduje niech do zagldania na forum
Staszek Pieniek


Staszek
Odp: Forum Milksurfer [wiadomość #5873 jest odpowiedzią na wiadomość #5872] czw, 13 stycznia 2011 18:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
aisaa jest aktualnie niedostępny  aisaa
Wiadomości: 99
Dołączył(a): marca 2006
Member
piesta napisa(a) dnia czw, 13 stycze 2011 06:44

Mam propozycj do Admina strony by wydzieli Milksurferowi jaki specjalny dzia na przepisywanie i zamieszczanie linkw do dziesitek ksiek z Bibliotek cyfrowych


Witajcie Smile
Nie mam czasu ab przeglda biblioteki cyfrowe wic z liki podawane przez Marcina z przyjemnoci ogldam. Faktycznie jednak moe powinien podawac je w jednym z dziaw. Moe, Marcinie ogranicz si do _Posiadam_ wszak tam maj by zamieszczane "Informacje o posiadanych ksigozbiorach, metrykach,zdjciach, itp". Wystarczy w podtytule doda jeszcze tylko _polecane_ Smile

Pozdrawiam
Joanna


Pozdrawiam
Joanna
Odp: Forum Milksurfer [wiadomość #5874 jest odpowiedzią na wiadomość #5872] czw, 13 stycznia 2011 19:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zatoka jest aktualnie niedostępny  Zatoka
Wiadomości: 323
Dołączył(a): lutego 2009
Senior Member
Pisaem w tej sprawie do Marcina na PW. Jak wida bez rezultatu. Robi kapitaln robot ale w pewnych kwestiach jest niereformowalny. Szkoda.

Pozdrawiam


Janusz Wegner

Poszukuję wszekich informacji o Wegnerach z terenu całej Polski. Szczególnie tych zgromadzonych w księgach i spisach pozametrykalnych
Odp: Forum Milksurfer [wiadomość #5875 jest odpowiedzią na wiadomość #5874] czw, 13 stycznia 2011 19:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
MikiGrabis jest aktualnie niedostępny  MikiGrabis
Wiadomości: 85
Dołączył(a): grudnia 2010
Member
Laughing
Proponuj Dzia: Milksurfer poleca.
Ale czy sam zainteresowany bdzie zdyscyplinowany, wtpi Rolling Eyes
Mirusia


Pozdrawia Mikusia
Odp: Forum Milksurfer [wiadomość #5877 jest odpowiedzią na wiadomość #5872] czw, 13 stycznia 2011 20:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zatoka jest aktualnie niedostępny  Zatoka
Wiadomości: 323
Dołączył(a): lutego 2009
Senior Member
Dajmy spokj temu tematowi.

Pozdrawiam


Janusz Wegner

Poszukuję wszekich informacji o Wegnerach z terenu całej Polski. Szczególnie tych zgromadzonych w księgach i spisach pozametrykalnych
Odp: Forum Milksurfer [wiadomość #5878 jest odpowiedzią na wiadomość #5874] czw, 13 stycznia 2011 21:40 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Milksurfer jest aktualnie niedostępny  Milksurfer
Wiadomości: 1200
Dołączył(a): marca 2006
Miejsce: Niemcy
Senior Member
Chlopaki i dziewczyny

Niemartwcie sie Robie krotka przerwe bo jade na jakis czas do USA
tak ze mozecie odetchnac odemnie na dwa tygodnie Very Happy

Bez Zartu jestem za sciagnieciem tych dat lub ich przepisaniem
wiele watkow i publikacji ktore przeslalem sa juz nie dostepne w parafiach lub w polsce

dla wielu osob nie jest wyobrazalne spedzac tygodnie w archiwach i na plebaniach powody sa rozne
proponowal bym te spisy dygitalizowac -spisywac i miec do dyspozycji dla pomocy innym przypuszczam ze jest to bardzo oplacalne dla towarzystwa na przyszlosc jezeli towarzystwo niechce tego zbierac to ja z checiom to zbiore i przyjme kazdy spis oczywiscie jezeli jest z pomorza.

Pozatym pozycje i spisy sa czytelne i opracowania latwo dostepne
mozna je dawac osoba nie wladajacym jezykiem niemieckim tworzac tabelli z opisem co gdzie jak.
naliczylem sie wielu czlonkow widze ze wielu jest aktywnych w spisywaniu ksieg metrykalnych ja spisuje lub spisalem obecnie 5 parafi w czesci lub cale i bede to nadal robil jezeli bedzie mi cos w tym kierunku dane moge tez koordymowac kilkoma osobami lub projektami jezeli niema chetnych. Zalozenie moje bylo i jest ze nie robie tego tylko dlamnie raczej dla wszystkich i dla naszej wspulnoty.
Przestalem byc aktywny na Forgen bo uwazam za zmarnowamy czas tam przebywac
obecnie jestem aktywny kujawsko-pomorskim i naszym towarzystwie
widze ze moj wybor nie jest zly patrzac na inne towarzystwa
jestem bardzo zadowolony z postepow jakie robimy jak i z przyjemnych niespodzanek jakie wystepuja

Pan Staszek pisze ze zasmiecam forum niewiem ja widze to inaczej
moze to nie wyglada za ladnie w jakiej formie to zapisuje tam
ale jest jak najbardziej na temat wiec co definiujemy jako smiec ?
Pozatym proponuje te spisy spisac w tabelkach mozna by w przyszlosci je udostepnic lub rozbudowac i jako dodatek do spisow koscielnych przekazac zainteresowanym

przyklad
mamy Pana Maxa mamy spisy z ksieg metrykalnych wiemy kiedy sie urodzil ozrzenil zmarl
mamy ksiegi adresowe wiemy gdzie mieszkal jaki mial zawod
mamy spisek z gazety wiemy dlaczego umarl ze byl to tragiczny wypadek przy pracy itd....

takie rzeczy mozna sie dowiedziec spisujac tego typu daty
a co ciekawsze mozna wiecej sie dowiedziec o przodku i otwieraja sie nam nowe wrota w poszukiwaniu nowach kaceptow i zapytan
ulatwia to w szukaniu w archiwach i innych zrudlach

bo co mi daje jakies samo drzewo z danymi osobistymi jak nic duszy tam niema w nim.

Jak by nie bylo jestem za sporzadeniem Listy pomyslow ze strony czlonkow

jak i ustalenie projektow Pierwszego stopnia(wlasciwie sa oczywiste)
jak i grupy wspulpracujacych nad projektem-ami


musi byc tez rozmowa na temat przejacia pewnych zadan funkcji aby nie bylo problemuw w spisywaniu dat

Widze ze niekture parafie od lat od poczatku sa spisane tylko w czesci a nie w calosci
temu trzeba zapobiec przekazujac nie spisane czesci osoba zainteresowanym (monotonna praca rozumie)lub ktozy sa bardziej zdolni w odczytywaniu lub wladaja jezykami opcymi
Jezeli ktos potrzebuje pomocy powinismy mu mozliwie w wyznaczonym terminie pomuc
a nie pisac chlopu z australi albo ze slaska wpadni do pelplina zrub termin i wyszukaj sobie 300 czlonkow rodziny
to ile ta wyprawa ma go kosztowac.
Jestem za przeslaniem pewnych dat jak sa w bazie moze male drzewko jako wykres i wtedy bym mu proponowal wybrac sie do archiwum
Sam to doswiadczylem w roznej formie jak poszukiwalem a moje mozliwosci w poszukiwaniu sa minimalne tez przebywanie w moim kraju ojczystym jest poiwiazane z socjalnymi obowiaskami rodzinnymi i wpadniecie do polskich archiwow lub do parafi jest utopia kosztujaca wiele zmarnowanego czasu i uzaleznienia od innch osub i ich widzi mi sie polskich realjow

Bede na koncu stycznia lub poczatku lutego w Gdyni do sopotu niejest daleko bede sie staral Was odwiedzic w jeden z wtorkow mam nadzieje ze ktos bedzie

marcin





















Poprzedni wątek: Braki
Następny wątek: wielka prośba o zmianę
Idź do forum:
  


Aktualna data: wto cze 11 23:54:51 CEST 2024

Łączny czas generowania strony wyniósł $1 sekund