Forum PTG
Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne

Strona główna » Ogólne » Opinie o serwisie » To trzeba mieć ...
To trzeba mieć ... [wiadomość #11011] pi, 04 stycznia 2013 23:24 Przejdź do następnej wiadomości
Marek57Gdy jest aktualnie niedostępny  Marek57Gdy
Wiadomości: 5
Dołączył(a): lipca 2011
Junior Member
To trzeba mie talent eby ***** **** * ******* ********* ********* ************** tak adnie, wprost rewelacyjnie, mdrze, ********************** eby tak wymyli "Nr zdjcia". To mona zrobi tylko z blu. Jest tyle miejsca do popisw "mdroci" w Internecie, ale dlaczego na stronce gdzie, no... w miar normalni czego szukaj? Moe Moderator ma jaki wpyw by WIELKI ARCHIWIZATOR JAKO TE SWOJE WYPOCINY POPRAWI?
np.
"Chmielno 1825 1254/1 10_1254_0_1_0008
10_1254_0_1_0009 91 Anna Adam Roszkowski Marianna Klinkosz"


z powaaniem Marek57Gdy
Odp: To trzeba mieć ... [wiadomość #11012 jest odpowiedzią na wiadomość #11011] pi, 04 stycznia 2013 23:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jarren jest aktualnie niedostępny  jarren
Wiadomości: 21
Dołączył(a): stycznia 2011
Junior Member
No wanie ci w miar normalni daj sobie rad na tej stronce.Pozostali nie majc nic lepszego do zaoferowania prbuj jtrzy.Jak dla mnie czysto jasno i czytelnie owszem sporo tych cyferek ale wida tak ma by to nie jest problem.Z szacunku dla bezinteresownej pracy osoby indeksujcej nie wypada krytykowa.
Odp: To trzeba mieć ... [wiadomość #11013 jest odpowiedzią na wiadomość #11012] sob, 05 stycznia 2013 00:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Marek57Gdy jest aktualnie niedostępny  Marek57Gdy
Wiadomości: 5
Dołączył(a): lipca 2011
Junior Member
Ilo "*" sugeruje dezaprobat dla tego rodzaju praktyk.
Zaley mi … to sobie posortuj rcznie. Po p godzinie daem sobie na luz. Licz na to e mi Szanowny Kolega podele instrukcj obsugi.

Chmielno
1810 W186 0117 125 Joannes Adamus Roszkowski Marianna
Chmielno
1811 W186 0127 57 Marianna Josephus Roszkowski Eva
Chmielno
1813 W186 0165 45 Veronica Josephus Roszkowski Catharina
Chmielno
1813 W186 0175 115 Adamus Adamus Roszkowski Marianna
Chmielno
1814 W186 0181 31 Stanislaus Josephus Roszkowski Eva
Chmielno
1820 W187 0063 9 Marianna Joannes Roszkowski Catharina Rutowska
Chmielno
1824 W187 0100 14 Veronica Bartholomeus Roszkowski Marianna Stolc
Chmielno
1824 W187 0105 78 Jacobus Josephus Roszkowski Anna Sztolc
Chmielno
1824 W187 0107 97 Marianna Matheus Roszkowski Catharina Adamczyk
Chmielno
1824 W187 0107 104 Michael Joannes Roszkowski Catharina Rutowska
Chmielno
1825 1254/1 10_1254_0_1_0008
10_1254_0_1_0009 91 Anna Adam Roszkowski Marianna Klinkosz
Chmielno
1825 1254/1 10_1254_0_1_0008
10_1254_0_1_0009 92 Catharina Valentinus Roszkowski Magdalena Mlinski
Chmielno
1825 1254/1 10_1254_0_1_0008
10_1254_0_1_0009 93 Jacob Bartholomeus Roszkowski Marianna Stolz
Chmielno
1826 1254/1 10_1254_0_1_0026
10_1254_0_1_0027 140 Martin Valentinus Roszkowski Magdalena Mlinski
Chmielno
1827 1254/1 10_1254_0_1_0030
10_1254_0_1_0031 38 Albrecht Bartholomeus Roszkowski Marianna Stolz
Chm



Miaem znacznie wikszy zestaw.
Ordynarne amstwo "wygwiazdkowaem"
Odp: To trzeba mieć ... [wiadomość #11014 jest odpowiedzią na wiadomość #11011] sob, 05 stycznia 2013 06:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pomeranus jest aktualnie niedostępny  pomeranus
Wiadomości: 20
Dołączył(a): sierpnia 2009
Junior Member
Dokladnie tak napisal Jarren.
Material z AP Gdansk i oni zapewne kazali przyjac podana numeracje.
Dla kazdego kto korzystal z materialow w APG wszystko jasne.
Chmielno rok 1825 sygn.1254/1, (oznaczenie APG) 10 (zesp) 1254, (zawsze podawane w elektronicznych zestawieniach) 0 (nr/sygn.) 1 (strona) 8, (oznaczenie APG) 10 (zesp) 1254, (zawsze podawane w elektronicznych zestawieniach) 0 (nr/sygn.) 1 (strona) 9, (zapis nr) 91.
Zamawiajac dany zespol:
Kosciol katolicki w Chmielnie
1254/1 (w bazie Sezam na stronie archiwow panstwowych nr 2, wystarczy poprosic inwentarz zespolu 1254 i sprawdzic jaki numer jest prawidlowy)
nazwisko i imie
data

Wystarczy raz skorzystac ze zbiorow APG i jatrzenie nie bedzie potrzebne.
pozdrawiam
Max
Odp: To trzeba mieć ... [wiadomość #11016 jest odpowiedzią na wiadomość #11014] sob, 05 stycznia 2013 09:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Marek57Gdy jest aktualnie niedostępny  Marek57Gdy
Wiadomości: 5
Dołączył(a): lipca 2011
Junior Member
index.php?t=getfile&id=1292&private=0
  • Załącznik: Nowy-2.jpg
    (Rozmiar: 210.39KB, Pobrane 496 razy)
Odp: To trzeba mieć ... [wiadomość #11018 jest odpowiedzią na wiadomość #11014] sob, 05 stycznia 2013 10:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Marek57Gdy jest aktualnie niedostępny  Marek57Gdy
Wiadomości: 5
Dołączył(a): lipca 2011
Junior Member
Przepraszam.
Zapewne nie jednemu adrenalina podskoczy i komunikatywno spadnie.
To, e zdjcia trzeba jako poukada i ponumerowa, jest oczywiste.
Np.
Szukam dzieci Roszkowskiego ochrzczonych w Chmielnie pomidzy 1750 a 1850r
Chc wiedzie ile dany Roszkowski mia dzieci w tym stuleciu

Kopiuj indeksy do Excela, Tu niespodzianka, bo kady indeks zapisany jest w dwch wierszach. (17 i 18, 21 i 22. … itd.)
D u g o trwao, ale doszedem!
Jak si usunie w kolumnie D w wierszu 24 komrk oznaczon na zielono, jako „usu cay wiersz” to indeks nadaje si do sortowania. Tak jak ju przerobione wiersze: 5, 7, 8, 9, 11. 13, 14, 15, 16,
Jak jest indeksw 5 no to jako daje rade, ale jak 100? A jak wszystkie?
Pomimo powyszych operacji, co ktry wiersz jest tak „zrobiony” Np., 10 i 12 … dalsze te, e jakiekolwiek sortowanie jest niemoliwe!.

Mona sobie taki wiersz rcznie przepisa, I kady jak mu zaley to sobie przepisze.

Kopalnia wiedzy … bya.
Unienie prosz o instrukcje jak si z tym bawi
Odp: To trzeba mieć ... [wiadomość #11019 jest odpowiedzią na wiadomość #11011] sob, 05 stycznia 2013 11:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pomeranus jest aktualnie niedostępny  pomeranus
Wiadomości: 20
Dołączył(a): sierpnia 2009
Junior Member
Archiwa panstwowe stosuja numeracje kazdej strony rekopisu.
Jezeli zapis pojawia sie na dwoch stronach sa one jako dwie strony ujete w indeksie (przykladowe Chmielno).
Przeskoki moga miec miejsce w przypadku wklejanych drobnych kartek z zapisami numerowanych jednostronnie.
Trzeba raz zerknac do rekopisu, wtedy zrozumie Pan i znajdzie odpowiedzi na wszystkie pytania.
pozdrawiam
Max
Odp: To trzeba mieć ... [wiadomość #11020 jest odpowiedzią na wiadomość #11019] sob, 05 stycznia 2013 11:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
krznisz jest aktualnie niedostępny  krznisz
Wiadomości: 126
Dołączył(a): lutego 2008
Miejsce: Sztum
Senior Member
Witam.
Numeracja na PTG obejmuje numeracje zdj a nie stron lecz niektre akty s na dwch zdjciach nastpujcych po sobie std te jeden rekord ma podwjn numeracje zdj( a nie stron)czsto zdzrza si to w przypadku lubw w ksigach USC.


Pozdrawiam
Krzysztof Nierzwicki
Odp: To trzeba mieć ... [wiadomość #11028 jest odpowiedzią na wiadomość #11011] wto, 08 stycznia 2013 01:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Marek57Gdy jest aktualnie niedostępny  Marek57Gdy
Wiadomości: 5
Dołączył(a): lipca 2011
Junior Member
Daem sobie par dni na poukadanie odpowiedzi. I tak Szanowny panie jarren :

Pozwol sobie imiennie.

Cyt. „No wanie ci w miar normalni daj sobie rad na tej stronce.Pozostali nie majc nic lepszego do zaoferowania prbuj jtrzy.Jak dla mnie czysto jasno i czytelnie owszem sporo tych cyferek ale wida tak ma by to nie jest problem.Z szacunku dla bezinteresownej pracy osoby indeksujcej nie wypada krytykowa”
Pki, co ja do tej pory nic nie oferowaem na tym portalu, tak wyszo. Tylko korzystaem. Dawaem rad. Ale nie mog si zgodzi, e „jtrz”.
Bij na alarm!
Korzystaem, duo korzystaem, ale to ju jest pocztek koca dla NASZEJ SPOECZNOCI.
Tak, zgadzam si, e jest (cyt) „czysto jasno i czytelnie owszem sporo tych cyferek ale wida tak ma by to nie jest problem”. Tak to wida na stronce. Dopki nie ma potrzeby TEGO przetwarza.
I tego jestem pewien! By Pan! Oglda! Ale nie przetwarza!
A jak si myl, co jest mao prawdopodobne, To si uprzejmie pytam: CZYM? I JAK?

Dalej, jest tylko gorzej!
Nie miaem, nie mam i nie spodziewam si, po sobie mie SZACUNKU DO PRACY NIEGODNEJ.
Praca wykonywana na szkod drugiego czowieka jest prac niegodn!!!
Trac rwnie mj szacunek, ci co nie tylko wykonuj, ale zlecaj, odbieraj, popieraj, a nawet toleruj, prace niegodn. Dla szacunku do pracy, nie ma znaczenia czy wykonywa j wiadomie czy nie. Moe nie mg przewidzie, ale ju na pewno powinien sprawdzi.
I to wanie chciaem wykrzycze !
TA osoba indeksujca , zapisujc informacj, wygldajc pozornie tak, jak by bya w jednym wierszu, a faktycznie jest w dwch wierszach, uniemoliwiajc przetwarzanie, niweczy prac setek ludzi. ktrzy co, gdzie , w jakim promilu, moe uczkneli dla siebie, albo i nie, latami indeksowali pozostae eby inni, te tacy jak ja, jak my, majcy pojcie CO TO JEST I DO CZEGO TO JEST te mogli skorzysta.
I z caym szacunkiem dla adwersarza TA osoba indeksujca , moe dopiero szacunek odzyska jak swoje bdy poprawi!
I tu mam do zaoferowania klucz. Patrz poprzednie posty. Usun, (w kolumnie „Nr zdjcia) linijk z dolnym numerkiem. A w grnej zamiast ”karetki” np. spacj. Tyle e nie wszdzie dziaa. Reszt zepsutych wierszy, gdzie nie dziaa, przepisa.

Uwaam , e jeeli si tego nie zatrzyma , bdzie to dziaa jak gangrena. Portal bdzie nie do uytku. Na dzi zakadam e indeksujcy robi to niewiadomie.

Uj mnie Pana szacunek do pracy. Ja mam te , ale tylko do godnej pracy!


Szanowny Panie pomeranus
Dalej po imieniu.
Cyt: jarren „owszem sporo tych cyferek ale wida tak ma by to nie jest problem” i mi te to jest obojtne ile i jakie s, takie maj by. Byle byy zapisane w jednym wierszu a nie w dwch bo to niszczy prac setek ludzi ktrzy nie tylko zerkaj ale te korzystaj i uywaj.
Jak bym chcia zerkn, to bym zerkn i zapamita. Jak by moje cianiactwo , ktre mi Pan wtacza w dwch odpowiedziach, byo zbyt due, to zrobi bym fotke , albo skan, i dalej bym zerka na kopie dokumentu. I z dokumentu , pamici , albo fotki adnie bym sobie te dane przepisa. Tak by robio setki tysicy ludzi.
eby dochodzi prawdy i doj, za swojego ywota to nie fotki ale DANE DO PRZETWARZANIA s potrzebne. INDEKSACJA!
Nie jtrz !Prosz da wiar e dr mord bo mi stronk rozwalaj. I tego wanie nie rozumiem.
Z rozkodowanie „Nr zdj” dzikuj

Szanowny Panie krznisz
Do statystyki wszystkich wiadomoci uytkownika krznisz si zaliczyo

Z powaaniem Marek57Gdy
Odp: To trzeba mieć ... [wiadomość #11029 jest odpowiedzią na wiadomość #11028] wto, 08 stycznia 2013 08:53 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jolka
Wiadomości: 290
Dołączył(a): padziernika 2008
Miejsce: Gdynia
Senior Member
cyt. "TA osoba indeksujca , zapisujc informacj, wygldajc pozornie tak, jak by bya w jednym wierszu, a faktycznie jest w dwch wierszach, uniemoliwiajc przetwarzanie, niweczy prac setek ludzi. ktrzy co, gdzie , w jakim promilu, moe uczkneli dla siebie, albo i nie, latami indeksowali pozostae eby inni, te tacy jak ja, jak my, majcy pojcie CO TO JEST I DO CZEGO TO JEST te mogli skorzysta.
I z caym szacunkiem dla adwersarza TA osoba indeksujca , moe dopiero szacunek odzyska jak swoje bdy poprawi!"


TA osoba indeksujca zapisywaa w jednym wierszu exela Very Happy i nie uwaa aby to by bd i miaa stara si o odzyskanie szacunku.

Zapis jaki widnieje w bazie PomTG powsta chyba na etapie wprowadzania indeksw do bazy, czy prawidowy i sensowny to ju pozostawiam ocenie osoby wprowadzajcej sporzdzony indeks do bazy.

Jednoczenie chciaam poinformowa T OSOB Z PRETENSJAMI, ze identyczny indeks wysaam do bazy PTG i tam moe sortowa sobie do woli Smile
http://geneteka.genealodzy.pl/index.php?rid=2411&from_da te=&to_date=&search_lastname=&rpp2=50&rpp1=0 &bdm=&url1=&w=11pm&op=gt
niestety te umieszczony w innej formie - dostosowanej do bazy.
Zapraszam do indeksowania.

Jola


GDYBY NIE PRZODKOWIE MOI NIC BY MNIE NIE BYŁO, NIC ŚWIADOMOŚCI, NIC DUSZY, NIC CIAŁA.
TO PRADZIADÓW ZNOJNE ŻYCIE, ŻE JESTEM, SPRAWIŁO, A ZE MNĄ I WE MNIE CZĄSTKA ICH ZOSTAŁA.

[Uaktualnione dnia: wto, 08 stycznia 2013 16:01]

zgłoś wiadomość moderatorowi

Odp: To trzeba mieć ... [wiadomość #11030 jest odpowiedzią na wiadomość #11029] wto, 08 stycznia 2013 18:27 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Janusz jest aktualnie niedostępny  Janusz
Wiadomości: 588
Dołączył(a): lutego 2008
Senior Member
Na stronie PTG s szablony w/g ktrych indeksujemy, natomiast co do numeracji zdj( dugie numery), takie s uzgodnienia z Archiwum Pastwowym w Gdasku,pozwoli ona na to aby w przyszoci indeksy byy w peni kompatybilne ze zdjciami( szczeglnie ich numeracj).Rozbudowana numeracja pozwala sprosta wymogom achiwizacji.
Osoby indeksujace wkadaj bardzo wiele pracy, aby waciwie odczyta dany akt i sporzdza indeksy.T prac doceni si wasnie gdy sie osobicie wykona na przykad par tysicy indeksw.

pozdrawiam Janusz Pawelczyk
Poprzedni wątek: Nieskuteczna wyszukiwarka
Następny wątek: WIADOMOŚCI
Idź do forum:
  


Aktualna data: pi maj 24 01:20:02 CEST 2024

Łączny czas generowania strony wyniósł $1 sekund