Forum PTG
Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne

Strona główna » Poszukiwania » Poszukiwania osób i przodków » Wilkowscy (wielka migracja z Wielkopolski na tereny Śliwic)
Wilkowscy (wielka migracja z Wielkopolski na tereny Śliwic) [wiadomość #18674] pi, 02 lipca 2021 19:26 Przejdź do następnej wiadomości
artsik22 jest aktualnie niedostępny  artsik22
Wiadomości: 2
Dołączył(a): marca 2019
Junior Member
Temat ogem jest oglnikowy, tym bardziej e chodzi o ca rodzin Wilkowskich nieznanego mi herbu, ktrzy przybyli na teren liwic. Tutaj tkwi zagadka, ktr nie moemy sami rozwika. Nasz przodek Jerzy Wilkowski ur. w Wielkopolsce (ok.1695-1792) przyby wraz ze swoim synem Kazimierzem oraz Fabianem na teren Kaszub. Pan Adam Wsierski - lokalny historyk ze liwic, w jednej swojej publikacji, e nie jako Jerzy Wilkowski przyby na teren liwic w I poowie XVIII wieku. Jak wiemy, ani Jerzy, ani Fabian, ktrykolwiek z nich nie ma o nim wzmianki na ich temat w ksigach liwickich. Ogem rodzina Wilkowskich pochodzia z rodu szlacheckiego. Niektrzy z tego rodu mieli wpisane w akcie zgonu, lub nawet urodzenia nobilis.
Jerzy Wilkowski w II poowie zakupi Kamionk, a jego syn Fabian Wilkowski Jabonk. Tam urodzia si moja 6x prababcia Magdalena.
Prosz pomc mi w ustaleniu skd ta rodzina pochodzia oraz czy jest jakakolwiek szansa w znalezieniu jakiego oni byli herbu. Mog tylko wspomnie, e na terenie Wielkopolski w tym czasie byo wiele rodzin Wilkowskich. Z tym dwie interesujce rodziny byli herbu Gryf oraz Kotwicz.

Pozdrawiam,
Grzegorz

[Uaktualnione dnia: pi, 02 lipca 2021 20:10]

zgłoś wiadomość moderatorowi

Odp: Wilkowscy (wielka migracja z Wielkopolski na tereny Śliwic) [wiadomość #18675 jest odpowiedzią na wiadomość #18674] sob, 03 lipca 2021 21:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
malrom jest aktualnie niedostępny  malrom
Wiadomości: 1121
Dołączył(a): wrzenia 2011
Senior Member
http://www.ptg.gda.pl/index.php/certificate/action/searchD/

W bazie PTG s Wilkowscy w parafii Sliwice.

Fabianus Wilkowski zmar w 1778 w wieku lat 62
a Georgius /Jerzy + 1792 w wieku 92 lata.

Po wpisie w bazie zgony =Wilkowska= w Sliwicach
bd panie Wilkowskie.

Trzeba wej w urodzenia i luby, tam te wymienieni s Wilkowscy

Pozdrawiam
Roman M.

[Uaktualnione dnia: sob, 03 lipca 2021 21:21]

zgłoś wiadomość moderatorowi

Odp: Wilkowscy (wielka migracja z Wielkopolski na tereny Śliwic) [wiadomość #19700 jest odpowiedzią na wiadomość #18674] ro, 27 wrzenia 2023 17:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sympatykPTG jest aktualnie niedostępny  sympatykPTG
Wiadomości: 43
Dołączył(a): czerwca 2010
Member
Przeczytaam post dopiero dzisiaj, zaciekawio mnie to nazwisko , bo w moim drzewie mam Jerzego Wilkowskiego /nobil/ , ktry by wacicielem Kamionki a jego brat Fabian Jabonki. Ja znalazam Jego akt urodzenia w aktach w Drzycim / Mszano/ w 1716 roku . Zmar w 1792 w Kamionce. Jego lub w 1759 w Brodach/Czersk/ z Katarzyn Malechisk /nobil/ze Starzysk. Mieli crk Zuzanna Wilkowska ur. 1765 Sliwice, moja pra..., ktra wysza za m za Franciszka Gwizda z Lisin. Ojciec Jerzego, ALBERT Wilczyski/ Wilkowski/ arendarz Cekcynu /nobil/ oeni si w 1712 roku z Katarzyn Siemichowska/ Siemikowska/ /nobil/ w Sliwicach / Trzepciny/. Siemikowscy w Opis Krlewszczyzn z 1664 posiadali Woziwod . Malechiscy to te szlachta kaszubska . W lustracji z 1570 roku piosiadali Stary Wiec, Malachin a w Lustracji 1682 Malachin i Chwarzenko. Nie wiem , czy tak byo. Prosze sprawdzi .Pozdrawiam . Renata Brutel-Tuczko.
Odp: Wilkowscy (wielka migracja z Wielkopolski na tereny Śliwic) [wiadomość #19701 jest odpowiedzią na wiadomość #19700] ro, 27 wrzenia 2023 19:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
artsik22 jest aktualnie niedostępny  artsik22
Wiadomości: 2
Dołączył(a): marca 2019
Junior Member
Dzikuj krewnej na za informacje.
Prosz o kontakt na PW,
Pozdrawiam
Grzegorz Nowacki, potomek Fabiana Wilkowskiego
Odp: Wilkowscy (wielka migracja z Wielkopolski na tereny Śliwic) [wiadomość #19752 jest odpowiedzią na wiadomość #19700] ro, 08 listopada 2023 01:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wamke jest aktualnie niedostępny  wamke
Wiadomości: 130
Dołączył(a): lutego 2009
Miejsce: Tuchola
Senior Member
Wg Lustracji Starostwa wieckiego z 1765 roku byo odwrotnie: Fabian wacicielem Kamionki, a Jerzy Jabonki.

Andrzej Wamke

[Uaktualnione dnia: ro, 08 listopada 2023 01:09]

zgłoś wiadomość moderatorowi

Odp: Wilkowscy (wielka migracja z Wielkopolski na tereny Śliwic) [wiadomość #19754 jest odpowiedzią na wiadomość #19752] czw, 09 listopada 2023 10:22 Przejdź do poprzedniej wiadomości
sympatykPTG jest aktualnie niedostępny  sympatykPTG
Wiadomości: 43
Dołączył(a): czerwca 2010
Member
Tak , zgadza si, ale jest to pomyka , poniewa w aktach urodze, lubw czy zgonw jest podana wie Jerzego -Kamionka a Fabiana- Jabonka.
Poprzedni wątek: Gdańsk po 1914, indeks
Następny wątek: Akt Ślubu z 1919r. z Niemiec, Pomocy!
Idź do forum:
  


Aktualna data: pon cze 03 16:34:42 CEST 2024

Łączny czas generowania strony wyniósł $1 sekund